Na rynku od 1999 roku

Zakład Urządzeń Technicznych „UNIMASZ” Sp. z o. o. prowadzi działalność produkcyjna od 1999 roku. Firma zajmuje się produkcja maszyn i urządzeń technologicznych dla przemysłu  mięsnego, owocowo-warzywnego, metalowego oraz do produkcji opon. UNIMASZ posiada nowoczesny park maszynowy, trzy biura konstrukcyjne i zatrudnia około 200 pracowników.

 

Unimasz Olsztyn prezentacja firmy

Historia firmy

Firma UNIMASZ

swoimi korzeniami sięga pośrednio nawet do lat 50-tych, kiedy to utworzono Olsztynskie Zakłady Mechaniczne będace później jednym z zakładów przedsiębiorstwa UNITRA-UNIMA

 

Rok 1950

W 1952 r. w Olsztynie

przy ul. Kętrzyńskiego utworzono „Olsztyńskie Zakłady Mechaniczne” i podporządkowano je pod Ministerstwo Przemysłu Drobnego i Rzemiosła.

 

Rok 1952

W roku 1958

przekazano Zakład pod nadzór władzom wojewódzkim i przemianowano na „Olsztyńskie Zakłady Mechaniczne Przemysłu Terenowego”. Przez prawie 18 lat produkowano wyroby na potrzeby regionu.

 

Rok 1958

W wyniku

rozwoju elektroniki w kraju i zapotrzebowania na urządzenia i maszyny do produkcji części elektronicznych, w roku 1976 Zakład został włączony do Przedsiębiorstwa „Zakłady Maszyn i Urządzeń Technologicznych UNITRA UNIMA” z dyrekcją w Warszawie.

 

Rok 1976

W latach 80-tych

wybudowano przy ul. Pstrowskiego dużą halę produkcyjną i biurowiec. Po podziale i zmianach organizacyjnych Przedsiębiorstwa wynikających z przemian ustrojowych w Polsce, na początku lat dziewięćdziesiątych, utworzono samodzielne przedsiębiorstwo pod nazwą Zakład Urządzeń Technologicznych „Unimasz”.

 

Lata 1980-1990

W styczniu 1999 r.

na bazie istniejącej przy ul. Stalowej 4 od 1992 r. spółki oraz  składników majątkowych Zakładu Urządzeń Technologicznych „Unimasz” i wielu jego wykwalifikowanych pracowników, powstała prężnie rozwijająca się po dzień dzisiejszy firma Zakład Urządzeń Technicznych „UNIMASZ” Sp. z o. o.

Rok 1999
Copyright 2021 © UNIMASZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja:
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję